Kolumbijský Karibik s KLM od 411 EUR

Nielen do atraktívneho kolumbijského Karibiku sa máte šancu vydať pri využití ponuky spoločnosti Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:

Spiatočné letenky do kolumbijského karibského mesta Barranquilla kúpite za 411 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:

Tarifné podmienky určujú odlety v období 02.03.-23.06., 29.08.-16.12.2020 a 02.01.-28.02.2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 13. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od marca do júna 2020.

Príklad rezervácie:

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kolumbie môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. mája s návratom z karibského mesta Barranquilla (BAQ) dňa 21. mája 2020.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barranquilla za 411 EUR (07.05.-21.05.2020)

VIE-BAQ

Viedeň, Rakúsko – Barranquilla, Kolumbia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Nízkonákladová doprava po Kolumbii

Letecké presúvanie sa po celkom rozľahlej Kolumbii (s rozlohou vyše 1,14 milióna km²) skúste vyriešiť vcelku jednoduchým spôsobom využitím služieb domácich low cost carriers, t.j. kolumbijských nízkonákladových leteckých spoločností ako EasyFly a VivaColombia.

Kolumbia

Bogota a Kolumbia

Grandiózne pláže Karibiku a Pacifiku

Pôvabná Kolumbia má status jedinej krajiny Južnej Ameriky, ktorú zároveň obmývajú vody Karibského mora a súčasne aj Tichého oceánu. Ak sa radíte skôr k milovníkom plážového leňošenia a vodných športov, z majestátneho kolumbijského hlavného mesta Bogota (2625 m) máte príležitosť vybrať sa do prímorských letovísk v Karibiku ako Cartagena či Santa Marta, alebo objaviť poriadne dobre sukrytú krásu nádherných karibských ostrovov San Andrés, Providencia a Santa Catalina.

Pôsobivé kolumbijské vnútrozemie

Určite si nenechajte ujsť neuveriteľnú skalnú katedrálu Las Lajas (2616 m) neďaleko mesta Ipiales (2950 m) a ekvádorskej hranice, ktorá sa zaraďuje k najoriginálnejším stavbám svojho druhu v celej Latinskej Amerike. Tento fascinujúci skalný chrám, vybudovaný v dramatickom kaňone rieky Guaitára, spája takisto oba brehy hlbokej rokliny architektonicky jedinečným viaduktom.

Jeho návštevu možno takýmto spôsobom pomerne jednoducho spojiť z prehliadkou relatívne pútavej pamiatky UNESCO – vynikajúcej ekvádorskej metropoly Quito (2850 m), jedného z najvyššie položených hlavných miest na svete vôbec (od Las Lajas ho delí vzdialenosť zhruba 300 km). Ešte predtým však v samotnej Kolumbii istotne nezabudnite v žiadnom prípade uvidieť v regióne La Macarena všetkými farbami hrajúcu Caño Cristales, zrejme najkrajšiu rieku planéty.

Santa Marta, Barranquilla a Cartagena (pobrežie)

Úžasné národné parky východného (karibského) pobrežia

Fanúšikov pešej aj vysokohorskej turistiky a dych berúcich scenérií by mohli okúzliť národné parky v blízkosti príťažlivého karibského letoviska Santa Marta, ponúkajúce všetko od prekrásnych pláží až po zasnežené vrcholky hôr. Fantastický “Parque Nacional Natural Tayrona” a divoký “Parque Nacional Natural Sierra Nevada de Santa Marta” Vás rozhodne nesklamú.

Ohromujúca Sierra Nevada

V gigantickom pohorí Sierra Nevada (de Santa Marta) nájdete i najvyšší vrch Kolumbie, ktorým bude s (asi) 5700 m buď Pico Cristóbal Colón (Hora Krištofa Kolumba) alebo Pico Simón Bolívar – presná výška oboch masívov vzhľadom na ich nedostupnosť patrí k veľkým neznámym, z čoho pramení neistota ohľadom bodu so skutočne najväčšou nadmorskou výškou v rámci celej Kolumbie. Táto mysteriózna oblasť sa nachádza výrazne mimo vychodených cestovateľských chodníčkov, keďže sa jedná o zakázané a posvätné územie miestnych indiánskych kmeňov.

Karibské súostrovie San Andrés

Neskutočne fotogenické súostrovie “San Andrés” sa administratívno-politicky zahŕňa do kolumbijského karibského departmentu San Andrés, Providencia and Santa Catalina. Ako naznačuje samotné pomenovanie, túto fenomenálnu ostrovnú skupinu vytvárajú okrem Isla de San Andrés aj ďalšie dva hlavné ostrovy Isla de Providencia a Isla Santa Catalina, ako aj pár menších ostrovčekov.

Toto malebné kolumbijské súostrovie Vás očakáva necelých 800 km severozápadne od pobrežia materskej Kolumbie a približne 200 km na východ od brehov stredoamerickej Nikaraguy. Najbližšou pevninou alebo skôr ostrovmi (smerom na západ) budú nikaragujské Kukuričné ostrovy (Las Islas del Maíz) a Perlové ostrovy (Los Cayos Perlas), ktoré oddeľuje od San Andrés vzdialenosť okolo 200 km.

zobraziť celý článok


TIE NAJLEPŠÍ HOTELY A PENZIÓNY PRE VAŠE SPOKOJNÉ CESTOVANIE

Aby sa vaše cestovanie naozaj vydarilo, vyberte si z ponuky rezervačného portálu Booking.com vhodné ubytovanie v hoteli alebo penzióne podľa vašich preferencií. Vyberať môžete podľa ceny, kvality ubytovania, hodnotenia klientov alebo vzdialenosti od centra vami navštívenej destinácie. Booking.com, to sú tisíce preverených hotelov a penziónov po celom svete pre vaše spokojné cestovania.
Tie najlepšie hotely a penzióny vyhľadávajte tu

Ďalší príspevok

Egypt, Hurghada na 7 dní za 558 EUR

Po mar 2 , 2020
Cestovná agentúra Invia.sk ponúka pre termín 03.04.2020 – 09.04.2020 skvelý letecký zájazd do destinácie Egypt, Hurghada kde môžete stráviť za príjemnú cenu 558 EUR parádnych 7 dní v 5* hoteli […]
Dovolenka, zájazdy s Invia.sk
Ubytovanie - hotely, penzióny, chaty a chalupy s Booking.com
Lacné letenky s Pelikánom

Najobľúbenejšie destinácie


Všetky zverejňované ponuky dovolenky, leteniek a zájazdov pochádzajú od tretích strán. Sú platné k okamihu publikovanie a prevádzkovateľ týchto stránok neručí za ich platnosť a správnosť.